Daňový kalendář

Znáte daňový kalendář? Možná jej znáte pod trošku zastrašujícím názvem „Upozornění na daňové povinnosti v roce XY“. Růžově orámovaný dokument býval k dispozici na každém finančním úřadu, vždy mezi ostatními formuláři a pokyny. Bývalo to obvykle to první, po čem jsem zkraje roku sáhla. Již několik let je samozřejmě v elektronické podobě, ale slouží pořád stejně dobře.

Jako účetní si nemohu dovolit zapomenout na žádný důležitý termín. Musím mít pořád aktuální přehled, kvůli sobě i kvůli mým klientům. Za ta léta praxe už mám v hlavě docela pěkně naskládané všechny důležité termíny, nicméně stejně pořád používám svůj starý osvědčený systém. Na konci každého měsíce si na portálu finanční správy prohlédnu daňový kalendář pro následující měsíc, osvěžím si v paměti všechny záležitosti, které se budou mě a mých klientů týkat.

Jestli si hlídáte své termíny sami, daňový kalendář bude i pro vás šikovným pomocníkem. Abyste jej na serveru finanční správy nehledali příliš dlouho, natočila jsem vám krátké video s nápovědou:

 

 

Účetní služby jsou mým podnikáním, prací i koníčkem. Chci (nejen) začínajícím podnikatelům odpovědět na otázky, se kterými se ve své praxi setkávám a pomoci jim tak ušetřit čas a peníze. Více si o mně přečtěte zde>>
Komentáře