Splněná přání za 2 miliony a ještě víc – díky ti moc, 2017!

Každý rok, stejně jako mnozí ostatní, dělám si touhle dobou svou soukromou uzávěrku. Uvařím si teplý čaj, vezmu do ruky svůj ohmataný starý sešit a jako každý rok, i letos tam přidám pár řádků ke končícímu roku. Mám tuhle milou chvíli ráda a je to můj každoroční rituál. Loučím se tak se starým rokem a pomyslně vítám ten nově příchozí.

Už mnoho let si vedu deník, nebo vlastně ročenku. Nenápadný sešit v sobě ukrývá bilancování mnoha končících a přání pro nadcházející letopočty, pěkně rok za rokem. Tak si pročítám co se událo v letech minulých (nikdy totiž neodolám a prolistuju pár listů dozadu a začtu se), uvědomuji si, jak ten čas běží a že některá přání a nápady ještě stále čekají na mou pozornost, že některé myšlenky se táhnou celým sešitem jako nekonečná nit a pak přidávám poznámky k roku s číslem 2017. Cítím velký vděk a s pokorou musím poděkovat, že byl takový jaký byl. Pak ještě musím připsat vše, co očekávám od roku 2018. Opravdu musím, mám totiž vždycky nutkavý pocit, že právě tohle mi přináší štěstí a proto je každý rok nakonec dobrý přesně tak jak má být.

Tohle moje každoroční až obřadné počínání mi letos vnuklo ještě navíc myšlenku podělit se s vámi o některé pracovní počiny, které mě opravdu hřejí u srdce. A nedá mi to, musím tam dát aspoň trochu čísel.

2 000 000 Kč

Když jsem před rokem bilancovala, byla jsem celkem spokojená s tím, že jsem spustila informativní web pro svůj nový projekt, vracení daňových přeplatků občanům z EU, kteří pracují pro české firmy a platí tady daně ze mzdy. Cílem byl web s informacemi v jazykové mutaci a zpracovaný celý systém, jak co nejjednodušeji žádat o vrácení přeplatků na daních z příjmu, zkrátka aby to bylo pro všechny zúčastněné přehledné a poměrně jednoduché.

Bylo to docela klikaté, začátek byl nesmělý, ale na konci cestičky bylo několik desítek spokojených rodin a vrácené daňové přeplatky za 1.953.622 Kč k dnešnímu dni! Kolik to bylo asi splněných přání za 2 miliony?

Nejvíce mě dojal e-mail manželky jednoho z klientů, který má doma tři děti a o jedno z nich se jeho žena stará doma, protože je postižené: „… Bůh žehnej Vám a Vaší rodině za vše dobré, co pro lidi děláte..“ . Bylo to neskutečné, co mi tato žena napsala a já si uvědomila, jak jsou pro mnohé ty rodiny důležité peníze, které jim pomáhám získat.

2 e-booky

Když jsem spouštěla tenhle blog, měla jsem vizi, že pouze dám světu vědět, jak jsem dobrá! A tak se zrodil e-book Jak si vybrat správnou účetní . Byl první a na dlouhou dobu sám. Jenže časem jsem zjistila, že je vše jinak. Že tady nejde o mně, ale o vás a že je toho rozhodně více, co bych chtěla poslat do světa.

Někteří klienti se mě ptali, jestli by neměli změnit formu podnikání a založit si s.r.o, protože…. . Řešili různé věci, každý to své, třeba pro to, že se jim podnikání rozrůstá a mění, a tak chtěli vědět, co by jim tato změna přinesla a co by jim naopak vzala. Jsem ráda, že mě tak vlastně nakopli k sepsání dalšího e-booku zdarma OSVČ nebo s.r.o? Myslím, že je velmi užitečný, zejména díky konkrétním příkladům. A tak už byly e-booky 2.

A co myslíte, je to konečné číslo? Určitě ne! Mí klienti, kamarádi a známí nebo příbuzní – ti všichni řeší něco, co se týká podnikání nebo peněz. Takže námětů je více než dost a další e-book je před dokončením.

+ 3 noví klienti

Jako bych měla po celý pracovní rok vánoce!

Před pár lety jsem chtěla více klientů. Svůj pracovní režim mám vcelku zavedený, díky zkušenostem už mám plno vychytávek, které mi šetří spoustu času, takže jsem mohla ještě pár klientů přibrat. Jenže v oblasti účetních služeb nefunguje inzerce, ale osobní doporučení. Alespoň já mám takovou zkušenost. Letáky ani inzerce nezabraly. Nevadí, věřím, že vždy se vše děje ve správný čas. A tak jsem si říkala, že další klienty už rozhodně hledat nebudu, protože je to více práce a tím pádem víc pracovního času. A ten už i tak ukrajuje z každého božího dne velký kus. Byl prostě čas na další aktivity a nové projekty a já za to byla ráda.

Jenže … v letošním roce zřejmě někdo nahoře usoudil, že mi za odměnu přidá – klienty i práci. Vypadá to, jako bych si stěžovala, ale to opravdu ne. Musím za to moc poděkovat, protože mě to přinutilo ještě lépe zorganizovat svou práci a čas – a že tam byly rezervy! Miluju kouzlo nazývané systém.

4 nápady a 2 přání

V mém sešitě jsem u čísla 2018 připsala 4 nápady, které nosím v hlavě už nějaký ten pátek. Tím, že jsem jim dala písmenka, poslala jsem je ke hvězdám, s prosbou o inspiraci, sílu a štěstí k jejich uvedení do života. Dokud jsou to jenom malilinkaté nápadíky, nemůžu o nich více psát, ale budu se snažit ať vyrostou a během roku vás s nimi blíže seznámím, to slibuji.

Kromě jiných, velmi důležitých soukromých přání, je tam připsáno ještě 1 velké a 1 malé přání profesní. Vím, že jsem neskromná, ale nemůžu si pomoct a až budu připíjet půlnoční „Bohemkou“, budu myslet i na ně a pošeptám potichu a nenápadně “ d ě k u j i „.

 

1 veliké DÍKY roku 2017!

Starý rok za pár dní skončí. A já mu musím z celého srdce poděkovat. V soukromém životě i pracovním se mi dařilo moc dobře. Ne, že by nebylo co vylepšovat, budu se snažit být ve všech ohledech lepší, ale rok 2017 byl vskutku dobrý. A tak mu moc, opravdu moc, upřímně, s pokorou a láskou v srdci, děkuji za vše, co mi přinesl.

 

Účetní služby jsou mým podnikáním, prací i koníčkem. Chci (nejen) začínajícím podnikatelům odpovědět na otázky, se kterými se ve své praxi setkávám a pomoci jim tak ušetřit čas a peníze. Více si o mně přečtěte zde>>
Komentáře