Zaznamenali jste změny v účtech zdravotních pojišťoven?

cellphone-1065321_1280Je to už klasika, že na začátku roku dojde k nějakým změnám, které se dotýkají podnikatelů. Bylo jich několik i tento rok, samozřejmě.

Jednou z těch změn byla výměna platných účtů pro odvody zdravotního pojištění. Všechny zdravotní pojišťovny teď mají pro tyto účely účty u ČNB namísto komerčních bank. Ke změnám účtů došlo pro odvody pojistného za všechny kategorie plátců, tedy pro platby OSVČ, OBZP (osoby bez zdanitelných příjmů) i zaměstnavatele. Variabilní symboly zůstaly beze změn.

Upozorňovala jsem své klienty hned zpočátku roku SMS zprávou a překvapilo mě, kolik z nich nevědělo, že došlo ke změnám bankovních účtů u zdravotních pojišťoven. Možná jen některé informovaly své klienty dopisem. Možná někteří nevěnovali té změně tolik pozornosti a informaci zkrátka vypustili z hlavy. A tak mi to nedalo a vytvořila jsem na firemních stránkách aktuální seznam těchto bankovních účtů. Možná se budou hodit i vám.

Zkontrolujte si raději lednovou platbu a váš trvalý příkaz k úhradě. Jestli jste již poslali své pojistné špatně, domluvte se u vaší zdravotní pojišťovny, jak postupovat, aby se platba přiřadila správně k vám a nevznikl vám dluh na zdravotním pojištění.

Na těchto firemních stránkách v Aktualitách najdete vždycky něco užitečného. Jsou primárně určeny našim klientům, proto řeší především otázky, se kterými jsem se setkala právě u nich. Ale vždycky si říkám, kolik lidí asi teď řeší to stejné! Tak se nebojte náš firemní web probrouzdat a pokud tam najdete něco užitečného i pro sebe, budu ráda.

 

Účetní služby jsou mým podnikáním, prací i koníčkem. Chci (nejen) začínajícím podnikatelům odpovědět na otázky, se kterými se ve své praxi setkávám a pomoci jim tak ušetřit čas a peníze. Více si o mně přečtěte zde>>
Komentáře